Doskonałe złącza meblowe – konfirmaty

2017-04-18

W dzisiejszym przemyśle meblowym, aby połączyć ze sobą kolejne części danego mebla należy zastosować odpowiednie konfirmaty, czyli specjalne wkręty należące do grupy złączy meblowych.

Konfirmaty meblowe

Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju konfirmatów, z których każdy używany jest do innego rodzaju płyty, posiada ostrą lub płaską końcówkę oraz inny rodzaj gniazda. Wkręty do drewna i płyt wiórowych, zarówno te ocynkowane na biało jak i na żółto to najlepszy sposób, aby połączyć ze sobą dwie płyty meblowe pod kątem prostym. Świetnie się sprawdzają zarówno w przypadku profesjonalnych i doświadczonych stolarzy, jak i amatorów domowych remontów i napraw.

Budowanie mebli

Do grupy konfirmatów meblowych należą także kołki drewniane, na których najczęściej wieszane są kolejne półki na regale, podpórki kołkowe, zaczepy złącza mimośrodowego czy stabilizatory blatów lub regulowane stópki. Można je stosować w przypadku płyt wiórkowych (laminowanych lub surowych), płyt MDF lub z litego drewna. Idealnie ustabilizują dany mebel w przypadku, kiedy będzie się kołysał, a także sprawią, że konstrukcja będzie niezwykle wytrzymała, trwała i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.