Ekstremalnie wytrzymała kotwa chemiczna – tego potrzebujesz

2017-05-11

Podstawową zasadą działania kotwy chemicznej jest adhezja, która polega na powierzchniowym łączeniu się dwóch substancji. Kotwa chemiczna jest w stanie zastąpić zarówno kołki, jak i dyble i dlatego określa się ją mianem łączników wklejanych. Dzięki kotwie chemicznej można stworzyć mocne konstrukcje. Kotwa chemiczna to dwuskładnikowa żywica poliestrowa bez dodatku styrenu.

Kotwę chemiczną wykorzystuje się do montowania stelaży, które są poddawane wyjątkowo silnym obciążeniom mechanicznym. Kotwa chemiczna znajduje zastosowanie nie tylko w materiałach pełnych, ale także perforowanych. Mogą to być takie tworzywa, jak cegła dziurawka, beton, pustak stropowy, cegła czy kamień.

Niekwestionowaną zaletą kotwy chemicznej jest jej odporność na działanie ekstremalnych temperatur, o czym niezbicie świadczy fakt, że może być stosowana nawet przy minus pięćdziesięciu stopniach Celsjusza. Jako szpachla naprawcza jest wykorzystywana do wypełniania ubytków w podłożach litych oraz porowatych.

Kotwa chemiczna znajdzie zastosowanie zarówno w trakcie wznoszenia nowych obiektów budowlanych, jak i w czasie remontu już istniejących. Odporne na obciążenia łączniki są wykorzystywane do wzmocnienia stabilności podłoża oraz w celu naprawy tych miejsc, z których zostały wyrwane kotwy mechaniczne. Mogą łączyć starą i nową konstrukcję.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.