Najpopularniejsze rodzaje zawiasów meblowych

2017-06-18

Producenci zawiasów meblowych oferują bardzo wiele różnorodnych modeli swoich produktów, które można wykorzystać niemal do wszystkich współczesnych mebli. Najpopularniejsze są oczywiście klasyczne zawiasy do mebli ze standardową puszką 35 mm, albo wersja mini 26 mm.

Samozamykające i samootwierające zawiasy

W dzisiejszych czasach prawdziwą furorę robią samodomykające się zawiasy, które bardzo cicho i niesłychanie delikatnie domykają front, tak aby zapobiec mocnemu trzaskaniu drzwi. Oprócz samozamykających się zawiasów meblowych, można znaleźć także zawiasy do mebli samootwierające, które przeznaczone są głównie do frontów bezuchwytowych. W przypadku push to open, bardzo często trzeba dodatkowo zastosować specjalne odbojniki.

Zawiasy kątowe i uzupełniające

W szafkach narożnych stosuje się zazwyczaj zawiasy kątowe. Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć zawiasy 30°, 45°, 90°, 135°, 155°, 165° lub 270° kątowe. W szafkach kątowych i łamliwych stosuje się również specjalne zawiasy uzupełniające, które posiadają duży kąt otwarcia.

Zawiasy tłoczkowe i skrzydełkowe

W dzisiejszych czasach można spotkać również zawiasy tłoczkowe, które są idealnym rozwiązaniem w sytuacji jak nie można wykonać profesjonalnego otworu pod puszkę zawiasu oraz zawisy skrzydełkowe, które stosuje się powszechnie w drzwiach łamanych. Nowością na rynku są zawiasy cylindryczne, które z kolei stosuje się w stołach z rozkładanymi blatami.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.