4 sposoby na betonowa ścianę

2017-07-31

Surowy beton na ścianie, nawiązujący do chłodnego skandynawskiego designu, staje się coraz popularniejszy również w Polsce. Nowoczesne zachodnie budownictwo i wzornictwo najwyraźniej dotarło już do naszego kraju. Zazwyczaj jednak nie jest to wcale prawdziwy beton, a rodzaj dekoracji, sugerującej że ściany pozostawiono w ścianie surowym. Wbrew pozorom wcale nie jest to proste, jednak istnieje kilka sposobów, które pozwalają an osiągnięcie takiego wzoru.

Płytki betonowe lub imitujące beton
Duże kafle doskonale nadadzą się do imitowania betonowej powierzchni. Można je układać na ścianie, tworząc ciekawe wzory. Wymagają jednak profesjonalisty, który zna się na kładzeniu dużych kafli. Próba samodzielnego radzenia sobie z tym zadaniem może okazać się czymś ponad nasze siły.

Panele gipsowe
Moda na betonowe ściany sprawiła, że pojawiły się w sprzedaży duże gipsowe panele, których powierzchnia imituje beton. Ich montaż jest dużo łatwiejszy niż w przypadku płytek, są jednak o wiele mnij trwałe.

Farba betonowa
Najprostszym rozwiązaniem jest farba betonowa. Ziarno, które się niej znajduje jest tak drobne, że można ją rozprowadzać pędzlem lub wałkiem, tak samo jak zwykłą farbę. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość dotarcia do załamań, krawędzi i nierównych kształtów.

Fototapety 3D
Najnowocześniejszym trendem w zdobieniu ścian są ogromne fototapety 3D, pokrywające całą ścianę. Bez trudu można znaleźć takie, które imitują beton. Szczególnie popularne są wzory z różnymi niedoskonałościami.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.