Zadania podkładek pod fotel na kółkach

2017-11-03

Dzisiaj właściwie w każdym biurze można zauważyć dodatek do mebli w postaci podkładki pod fotel na kółkach. Mało tego, również w zwyczajnych mieszkaniach pod fotel na kółkach podkładka staje się normą. Dlaczego podkładki są dziś aż tak popularne? Czy faktycznie są one potrzebne?

Stabilność fotela

Pierwszym z wielu żadna podkładek pod fotel na kółkach jest częściowe ustabilizowanie fotela. Rzecz w tym, że jeśli kółka jeżdżą po płytkach bądź też panelach trudno nad nimi zapanować. Wywołująca większa siłę tarcia podkładka sprawia, że problem znika. Jednakże, czasem podkładka jest potrzebna wręcz z przeciwnego powodu. Chodzi o sytuację, gdy w biurze, bądź tez w pokoju wyłożony jest dywan. Wtedy nie tyle problemem jest za duża ruchomość fotela, lecz raczej jej brak. Solidna podkładka pod fotel biurowy na kółkach powinna wtedy być nieco bardziej śliska.

Ochrona płytek lub paneli

Bez wątpienia, nawet najlepsze kółka w fotelach biurowych mogą przynajmniej odrobinę uszkodzić powierzchnię płytek, czy tez paneli. Lepiej jest z pewnością tego uniknąć. Tutaj również rozwiązaniem jest położenie pod fotel w biurze podkładki. Podłoga przykryta podkładką pod fotel biurowy zostaje zwykle nienaruszona, nawet jeśli z fotela korzysta się bardzo często.

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.