Pokój urządzony w nowoczesnym stylu

2018-07-04

Kierunkiem architektury wnętrz, który już od kilku ładnych lat święci triumfy, jest nowoczesny design. Proste, jasne wnętrza, a w nich nowoczesne meble, które ich nie przytłaczają i pozwalają na dowolność ustawienia.

Prostota i minimalizm

Współczesne wnętrza hołdują zasadzie: „Mniej znaczy więcej”. Ściany pomieszczeń maluje się na jasne, jednolite kolory, królują wszelkie odcienie bieli i szarości. Można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, że panuje pewna surowość wykończenia. Jednak właśnie ta cecha pozwala na uzyskanie efektu przestrzenności. Meble nowoczesne są doskonałym uzupełnieniem minimalistycznych pomieszczeń. Charakteryzują się prostymi formami, bez ozdobników i żłobień, często są monochromatyczne – raczej biel, czerń czy inne kolory, niż imitacja słojów drewna, choć te też się zdarzają.

Producenci nowoczesnych mebli skłaniają się w stronę rozwiązań systemowych, czyli pojedynczych elementów, które można dowolnie ze sobą łączyć i przestawiać. Dzięki temu można łatwo uwolnić się od wybrzmiałego już efektu meblościanki, a także modyfikować przestrzeń zależnie od potrzeb. Funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań meblowych czyni je nadającymi się zarówno do pokoju dziennego, jak i sypialni czy kuchni.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.