Akcesoria potrzebne do samodzielnego wykonania mebli

2019-08-20

Wśród Polaków z pewnością nie brakuje majsterkowiczów lubiących projekty w stylu zrób to sam. Dają one mnóstwo radości i satysfakcji, a poza tym pozwalają na zaoszczędzenie sporych kwot. Kiedy dojdzie się już do wprawy, samodzielne robienie prostych mebli nie będzie stanowiło większego wyzwania.

Z czego wykonać proste meble

obrzeża meblowe

Proste meble można wykonać z płyt pilśniowych lub płyt MDF ciętych na wymiar, lub też z drewnianych desek przycinanych na wymiar. Po ustaleniu planu i wstępnej konstrukcji, potrzebne będą również zawiasy i mocowania, na przykład śruby, kątowniki. Prosty mebel w postaci szafki czy komody, naprawdę można samodzielnie wykonać we własnym domu. Jeżeli wrażenia estetyczne mają być większe, a mebel w przyszłości ma zdobić salon czy kuchnię, warto wykończyć go jeszcze na przykład przy pomocy obrzeży meblowych. Koniecznie sprawdź https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/obrzeza.html.

Do czego służą obrzeża meblowe

Obrzeża meblowe służą do zabezpieczania miejsc, w których płyta pilśniowa czy MDF była przycinana. Obrzeża meblowe to po prostu cienkie paski, w różnych kolorach imitujących drewno, które z łatwością można przykleić na brzegach. Zabezpieczają one materiał przed uszkodzeniem, a także stanowią wizualną kropkę nad i. Tak wykończony mebel nie szpeci brzydkimi brzegami, w których widać strukturę płyty MDF czy płyty pilśniowej. Obecnie można kupić obrzeża do mebli w naprawdę bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, dlatego z łatwością można dopasować je do mebli utrzymanych w każdej kolorystyce i stylu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.