Kredens do jadalni – wygodne rozwiązanie

2019-10-13

Jadalnia w każdym domu pełni funkcję użytkową, ale i zarazem reprezentacyjną. Już samo wyodrębnienie tego pomieszczenia spośród przestrzeni mieszkalnej i nadanie mu własne nazwy dowodzi jego specjalnego przeznaczenie. Jest to bowiem miejsce, w którym celebruje się wspólne spożywanie posiłków, chociażby w czasie świąt i jubileuszy. Wykorzystuje się do tego zazwyczaj elegancką zastawę stołową

Specjalne miejsce, specjalne meble

Zastawa stołowa przeznaczona do jadalni najczęściej przybiera bardzo zdobną, elegancką formę. Zajmuje przy tym dość sporo miejsca. Gdzie zatem ją przechowywać? Odpowiedź na to pytanie znana jest już od czasów renesansu. bowiem to właśnie wtedy włoscy stolarze stworzyli pierwszy kredens do jadalni, który w krótkim czasie upowszechnił się w domach i na dworach.

Moda na kredensy do jadalni trafiła również i do ówczesnej Rzeczpospolitej. Polskie dwory chętnie sięgały po nowy mebel, bowiem jego kunsztowny wygląd i usytuowanie w reprezentacyjnej części dworu dodawało właścicielom dodatkowego splendoru, a przy tym kredensy były i są po dziś dzień bardzo praktyczne.

Kredens po dziś dzień

W polskich domach po dziś dzień wykorzystywanych jest wiele kredensów https://bihome.pl/Jadalnia-kredensy , które pamiętają czasy ustroju komunistycznego, jak również międzywojennej Polski. Popularne są również kredensy wykonane w nowoczesnym, modernistycznym lub minimalistycznym stylu. Ich praktyczność zastosowania i elegancki wygląd jest doceniany przez kolejne pokolenia.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.