Wybieramy łóżko kontynentalne

2020-08-04

W każdej sypialni najważniejszym elementem wyposażenia zawsze będzie łóżko. Nie może być one byle jakie, co wpłynęłoby negatywnie na jakość snu. Znaczenie ma nie tylko to, ile godzin śpimy, ale w jakich warunkach i na czym. Wygodne łóżko to podstawa, dlatego jego wybór musi być dobrze przemyślany. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko kontynentalne, które stanowi praktyczną dekorację wnętrza. Można wybrać model klastyczny, minimalistyczny, elegancki czy wręcz w stylu glamour. Ponadto takie łóżka mogą mieć wiele dodatkowych funkcjonalności i przydatnych dodatków. 

Czym jest łóżko kontynentalne? 

Łóżko kontynentalne wyróżnia się pośród innych rodzajów tego typu mebli swoją nieprzeciętną wysokością. Jeśli komuś pasuje spanie wyżej niż zazwyczaj nad podłogą, to model kontynentalny będzie świetnym wyborem. Łóżko to jest duże i masywne. Pomimo minimalnej odległości od podłogi 60 cm schodzenie z niego jest bardzo łatwe i wygodne. W porównaniu z łóżkami tradycyjnymi różnica między wysokością spania w tych kontynentalnych jest bardzo duża – aż 30 cm. Z czego wynika wysokość łóżka kontynentalnego? Składa się ono ze skrzyni, materaca właściwego i materaca nawierzchniowego. Ten znajdujący się na samym wierzchu łóżka określany jest mianem toppera. Zapewnia większy komfort snu, można go dobrać do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb, służy jako nakładka ochronna na właściwy materac. Skrzynia w łóżku kontynentalnym może być pusta, czyli bez pojemnika na pościel. Innym wariantem jest włożenie do skrzyni dodatkowego materaca. Praktycznym rozwiązaniem będzie skrzynia z pojemnikiem lub szufladami na kołdrę i poduszki.  

Na jakie łóżko kontynentalne się zdecydować? 

Łóżko może mieć praktyczny pojemnik, który otwierać będzie się z góry. Inną opcją będzie model z szufladami wysuwanymi po bokach. Można też zdecydować się na łóżko z szufladami wysuwanymi od przodu. Duże znaczenie przy wyborze optymalnego wariantu ma nie tylko to, co preferujemy, ale też jakie mamy możliwości metrażowe, które  wynikają z ustawienia łóżka i dostępnej przestrzeni wokół niego. Dużą popularnością cieszą się łóżka z pojemnikiem i szufladami, co wynika po prostu z większej funkcjonalności mebla. Można schować kołdrę, poduszki i pościel. Porządkowi w sypialni sprzyja łóżko z szufladami, dzięki czemu będzie można segregować swoje rzeczy. Łóżko kontynentalne poleca się wszystkim, którzy cenią sobie komfort, mają sporą sypialnię, lubią spać wysoko nad podłogą. Jest to inwestycja na długie lata, a tego właśnie oczekuje się przecież od dobrej jakości łóżka do sypialni.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.