Jak zaprojektować industrialny salon?

2020-09-22

Industrialny salon jest przestronny, surowy i elegancki. Kiedyś wymóg chwili, dziś synonim ekskluzywnego wnętrza. Jak zaaranżować salon w stylu industrialnym?

Przestrzeń ma znaczenie
Styl industrialny narodził się w USA w latach 50 . Adaptacja pomieszczeń fabrycznych była efektem kryzysu. Dziś adaptacja przestrzeni pofabrycznych jest bardzo modna. Dlaczego?

Mieszkania loftowe zachwycają ogromnymi przestrzeniami, dużymi oknami, przez które wpada światło oraz wysokimi mieszkaniami, które są przestronne. Aranżując mieszkanie industrialne należy zachować jak najwięcej otwartych przestrzeni. Podział na strefy w mieszkaniu nie jest uzyskany przy pomocy ścianek działowych, lecz mebli, które odpowiednio ustawione wyróżnią strefę dzienną od wypoczynkowej.

Idealnym łącznikiem może być sofa lub narożnik, który ustawiony w salonie podzieli pokój na strefy.

Jak wybrać meble do salonu?
Styl industrialny lubi stonowane kolory. Biel, szarość czy jasne drewno tworzą niepowtarzalny klimat. Warto również postawić na czerwoną lub białą cegłę, która podkreśli fabryczny charakter wnętrza.

Zestaw mebli do salonu powinien być z drewna. Jasne drewno rozweseli salon. Ciemne drewno jest wyjątkowo eleganckie i gustowne. Bardzo elegancko wyglądają metalowe wykończenia. Nie ma tu miejsca na elementy dekoracyjne. W zestawach mebli do salonu industrialnego króluje oszczędny styl, proste linie i surowy klimat.

Wybierając meble do salonu warto zwrócić uwagę, by były one duże i okazałe. Małe, delikatne meble na dużej przestrzeni będą wyglądały jak miniaturki.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.