Jak urządzić przedpokój w skandynawskim stylu?

2021-07-09

Styl skandynawski od lat sprawdza się w mieszkaniach. Jest prosty, estetyczny i zachwyca jasnymi kolorami. Jak urządzić przedpokój w stylu skandynawskim?

Jasne kolory, proste rozwiązania


Styl skandynawski idealnie zaadoptował się w aranżacji wnętrz. Nie ma się czemu dziwić! Proste, estetyczne rozwiązania podbiły serca właścicieli mieszkań.

Wybierając styl skandynawski, warto podkreślić jego kolorystykę. Skandynawowie cenią sobie jasne, radosne kolory. Mała ilość słońca powoduje, że dominuje kolor biały, który rozjaśnia mieszkania.

Duża zaletą bieli jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Mieszkania bardzo często są mniejsze niż życzyliby sobie tego ich właściciele. Biel pomaga powiększyć przestrzeń. Surowe wykończenie, które charakteryzuje niewielka ilość dodatków, również sprawdza się w małych przestrzeniach.

Jak wybrać meble na przedpokój?


Najważniejszym meblem w przedpokoju jest szafka na buty. To dzięki niej do wnętrza nie wkradnie się chaos.

Szafka na buty styl skandynawski może być wysoka i wąska. Taki model idealnie sprawdzi się, gdy tylko niewielki kawałek ściany można przeznaczyć na szafkę. Warto również zwrócić uwagę, by szafka nie była szeroka. Modele otwierane uchylnie mają około 15 cm szerokości.

Szafka na buty skandynawska do większego przedpokoju powinna być wyposażona w siedzisko. Dzięki temu ubieranie się będzie dużo łatwiejsze. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w rodzinach, gdzie są małe dzieci lub osoby starsze.

Wybierając skandynawską szafkę na buty, warto również umieścić w pobliżu wieszak na odzież wierzchnią oraz lustro.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.