Jak wybrać idealne krzesło barowe?

2021-07-23

Hoker to nic innego jak nowoczesny stołek barowy, zwykle umiejscawiany tuż przy wysepkach kuchennych bądź wyższych blatach. Często wkomponowuje się go w aranżacje kawalerek i mniejszych kuchni łączonych z jadalniami. Wybierając go, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka jego parametrów.

1 – wysokość

Krzesła barowe dopasowuje się do posiadanego już stołu – nigdy odwrotnie. Przed wybraniem się na zakupy należy więc pobrać wysokość blatu i pamiętać o tym, że dystans między tym blatem a siedziskiem hokera powinien wynosić przynajmniej dwadzieścia, a maksymalnie trzydzieści centymetrów. Hoker nie może być przy tym zbyt wysoki, aby nawet niższe osoby swobodnie dały radę na niego wejść. Ale oczywiście nie będzie on dobrym miejscem do siedzenia dla dzieci. One powinny korzystać z tradycyjnych niższych krzeseł.

2 – oparcie

W barach, kawiarniach i restauracjach najczęściej spotyka się albo hokery bez oparcia, albo hokery z maleńkim oparciem o wysokości zaledwie kilku centymetrów. Zazwyczaj jednak od domowych mebli oczekuje się większej wygody. Jeżeli więc krzesła barowe ze sklepu DutchHouse mają być używane na co dzień i mają być zastąpieniem dla tradycyjnych krzeseł, warto poszukać tych zawierających wyższe oparcia. Zawsze przyjemnie ułożyć na nich kręgosłup i dzięki temu zyskać dodatkowe podparcie.

3 – z podłokietnikami

Tutaj sprawa wygląda niemalże dokładnie tak samo jak w przypadku oparcia. Wiele krzeseł barowych w ogóle nie zawiera żadnych podłokietników, jednakże te bardziej „luksusowe” i po prostu lepsze będą je posiadać. Za ich sprawą hoker zaczyna przypominać swoją budową i wygodą klasyczny normalny fotel. Takich krzeseł z podłokietnikami raczej nie używa się w pubach czy barach, ale stosuje się je tam, gdzie nieraz w jednym miejscu siedzi się długimi godzinami, czyli chociażby przy stołach przeznaczonych do gry w brydża albo właśnie w pomieszczeniach domowych.

Podsumowanie

Przed wyborem jakiegokolwiek krzesła barowego warto więc wyznaczyć swoje potrzeby i określić, jakie to krzesło będzie spełniać funkcje. Dzięki temu zakup na pewno będzie udany.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.