Do czego służy prowadnica rolkowa?

2021-09-13

Meble składają się z wielu części, o których czasami w ogóle nie myślimy i nie zwracamy na nie uwagi. Do akcesoriów meblowych zaliczamy między innymi prowadnice rolkowe. Jest to potrzebny element meblowy, szczególnie w meblach z szufladami. A jak wiadomo wiele mebli kuchennych, łazienkowych wyposażonych jest właśnie w szuflady.

Prowadnica rolkowa – co to jest?

prowadnice rolkowe

Jest to bardzo ważna część szuflady, która wpływa na to, jak będzie ona działać, czyli otwierać się i zamykać. Prowadnica rolkowa, podobnie jak kulkowa prowadnica jest dobrym rozwiązaniem przy niemal wszystkich meblach. Jest łatwa w montażu, wygodna. Pasuje do wielu szuflad. Może być wykonana z różnych materiałów. Oczywiście to, jaką wybierzemy dla siebie, zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Jaka prowadnica rolkowa będzie najlepsza?

Tutaj nie ma złotego środka. To, jaką prowadnicę wybierzemy, w głównej mierze zależy od tego jak ma funkcjonować nasza szuflada. Czy ma się wysuwać mocno, czy nie? Czy ma działać cicho? Jakie będzie obciążenie szuflady? Trzeba przyznać, że na rynku dostępne są rozwiązania, które mają różne ciekawe systemy. Prowadnice rolkowe w sklepie Belmeb to m.in takie propozycje jak prowadnice: samo domykające, z blokadą wyjęcia (szczególnie przydatne przy dzieciach), dynamiczne (długie 30 cm z obciążeniem do 30 kg).

Najważniejszymi cechami prowadnic rolkowych jest ich wytrzymałość, ładny wygląd, wygoda w użytkowaniu. Warto przy wyborze mebli i szuflad zwrócić uwagę właśnie na to, jakie prowadnice zostały w nich zamontowane.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.