Jak wybrać doniczkę do ulubionego kwiatka w salonie?

2021-12-05

W salonie spędza się większość swojego czasu. Pokój dzienny jest zbiorem nie tylko dobrych jakościowo mebli, nie brakuje tam też godnych uwagi dekoracji. Do najbardziej nienachalnych a zarazem gustownych ozdób salonowych należy zaliczyć doniczkowe kwiatki. Ich obecność w pomieszczeniu mieszkalnym to wprowadzenie do domu nieco zieleni. Żeby można było lepiej przechowywać ulubioną roślinę w mieszkaniu, potrzebna jest do tego dobrze dobrana doniczka.

Różnorodność doniczek w sklepach

Kupowanie kwiatów i ziół do domu stało się ostatnio niezwykle popularne. Nie tylko kobiety lubią widok roślin w swoich wnętrzach, niejeden mężczyzna w sklepie też sięga po kwiaty doniczkowe. Już podczas ich wybierania warto zastanowić się nad odpowiednimi osłonkami. Prawidłowo dobrana doniczka będzie nie tylko funkcjonalna, będzie pasowała do wystroju. Sprzedawcę w czasie zakupów trzeba zapytać między innymi o:

  • czy materiał jest dostosowany zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego
  • czy tworzywo może mieć stały kontakt z wodą, promieniami słonecznymi
  • czy nadaje się do pomieszczenia mieszkalnego, czy jest raczej przeznaczona na balkon, czy taras

Od parametrów danego przedmiotu będzie zależało, czy zakupiony produkt przyda się w domu, czy może będzie można z niego korzystać tylko przez krótki czas.

By zobaczyć jak różne doniczki można znaleźć w sklepach wystarczy zobaczyć tutaj https://www.sfmeble.pl/c/doniczki-i-oslonki-akcesoria-salon

Kolorowa doniczka czy w jednym stonowanym kolorze?

Niegdyś częstym widokiem w sklepie były doniczki i osłonki tylko w jednym wyznaczonym kolorze. W dzisiejszych czasach można liczyć na większą różnorodność kolorystyczną. Większość osób, które znają się na aranżacji wnętrz, często stawia na kolory stonowane. Popularna jest na przykład doniczka w kolorze: szarym, beżowym, białym czy czarnym. Są produkty eleganckie, których nie może zabraknąć w stylach wnętrzarskich klasycznych czy nowoczesnych. Jasne barwy są charakterystyczne dla tak popularnego obecnie stylu skandynawskiego, prostego, ale niepozbawionego dobrego smaku, sprawdzającego się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach jednorodzinnych.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.