Styl glamour w salonie

2021-12-22

Elitarny styl glamour to przede wszystkim synonim luksusu, bogactwa i przepychu. Jednak łatwo jest się zatracić w nadmiarze ozdób i drogich przedmiotów. Gdyż nadmiar może sprawić, że aranżacja będzie przeciążona, a wówczas elegancki salon zamieni się w stragan próżności. Aby stworzyć aranżację harmonijną i spójną, glamour należy wprowadzić do salonu z umiarem i taktem.

Styl glamour – podstawowe wyznaczniki

glamour wystrojW określeniu tego, czym jest aranżacja w tym stylu, pomoże poniższa lista wyznaczników.

  1. Bazą dla aranżacji powinny być jasne kolory, przeważnie jest to biel i jej odcienie.
  2. Ciemne barwy powinny być potraktowane jako akcenty barwne.
  3. Barwami dominującymi, są kolory inspirowane barwami kamieni szlachetnych, np. fiolet, turkusowy, butelkowa zieleń lub czerń.
  4. Należy zadbać o odpowiednią ilość lśniących powierzchni – np. chromowane stelaże lamp, podstawy stolików kawowych, dekoracje itd.
  5. Styl glamour to także wyjątkowe dodatki, należą do nich: kryształowy żyrandol, pozłacane dekoracje, stojące lampy z abażurami, wysokie lustra.
  6. Najważniejszym punktem salonu są meble wypoczynkowe – najlepiej tapicerowane, w stylu wiktoriańskim.

Jak urządzić salon w stylu glamour?

Postawą dla salonu w stylu glamour jest drewniana podłoga, gdzie zazwyczaj pojawia się elegancki dywan. W oknach muszą pojawić się jasne, lekkie firanki oraz zasłony – najlepiej białe lub w kolorze dominującym. Centrum salonu to miejsce na wygodną sofę oraz fotele w stylu wiktoriańskim, które wyróżniają się przede wszystkim pikowaną tapicerką. W pomieszczeniu mogą także pojawić się: ozdobna antresola na dekoracje, taborety i podnóżki. Po środku, między meblami powinien stanąć szklany stolik kawowy z pozłacanym lub chromowanym stelażem, który wyróżnia się wysokim połyskiem. Nad stołem, w centrum sufitu należy umiejscowić kryształowy żyrandol, który będzie podkreślał rangę tego punktu. Styl glamour to również przestrzeń na kominek, wazony z kwiatami, wysokie lustro stojące, efektowny zegar i eleganckie poduszki. Sprawdź również zestawy w stylu glamour w sklepach jak SFMeble, może to zaoszczędzić wiele czasu a nawet pieniędzy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.