Jakie dekoracje stołu do jadalni?

2022-01-09

Na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje stół może wyglądać efektywnie. Wystarczy go odpowiednio udekorować. Ozdoby wcale nie kosztują aż tak dużo, a mogą całkowicie zmienić klimat w jadalni. Jakich dodatków użyć, aby wystrój stołu rzucał się w oczy i wyglądał stylowo?

Elegancki obrus

stolik kawowyW każdym przypadku idealną ozdobą stołu będzie obrus. To klasyczne rozwiązanie, które zawsze nada elegancji jadalni. Taki obrus można wykorzystać zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Najlepiej wybrać taki, który będzie się dobrze komponował pod względem stylu i kolorystyki ze wszystkimi elementami wystroju w jadalni.

Serwetki

Spożywając posiłek, nie da się zapomnieć o serwetkach. To dodatek, który równocześnie będzie stanowił praktyczną dekorację stołu w jadalni. Do wyboru są serwetki papierowe i materiałowe. Na specjalne okazje sprawdzą się bardziej te papierowe, jednakże na co dzień lepiej wykorzystać te materiałowe, które posłużą przez długi czas. Takie serwetki będą również stanowić elegancką ozdobę stołu.

Podkładki na stół

Podkładki na stół to jeden z praktycznych dodatków, które zabezpieczą stół przed temperaturą naczyń i wszelkimi uszkodzeniami. Rzucają się w oczy i wyglądają bardzo efektywnie jako dekoracje stołu. Idealnie dopełnią aranżację jadalni i wpasują się w wystrój, jeżeli są odpowiednio dobrane.

Zastawa na stół

Zastawa na stół również może stanowić dekoracje stołu w jadalni. Naczynia, jakie będą potrzebnie to:

  • Talerz płaski — sprawdzi się w przypadku podawania drugiego dania.
  • Talerz głęboki — idealny do wszelkich zup.
  • Głęboka miska — można w niej podawać sałatki.
  • Półmisek — podaje się w nim wędliny i sery.
  • Filiżanki — elegancki dodatek, w którym podaje się kawę czy herbatę

Wybierając ozdoby na stół, warto kierować się praktycznymi rozwiązaniami, które sprawdzą się w przypadku wizyty gościu, jak i na co dzień. Dzięki temu nie trzeba osobno kupować dodatków na specjalne okazje i wykorzystać te, które są już zakupione wcześniej. Warto postawić na takie klasyczne dodatki jak: obrus, podkładki, serwetki czy zastawa na stół. Dekoracje stołu znaleźć można w wielu sklepach jak na przykład ten: https://www.sfmeble.pl/inspiration/dekoracja-stolu-na-co-dzien gdzie istnieje możliwość zakupów online.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.