Jak wybrać proszek do prania?

2022-07-17

Asortyment detergentów jest dziś tak duży, że czasem trudno się zdecydować. Dzięki chwytom marketingowym na rynku jest teraz proszek do białego prania, prania ciemnego lub kolorowego, z odżywką lub bez, dla dzieci i hipoalergiczny. Wśród całej tej różnorodności, najważniejsze jest to, aby wybrać produkt, który poradzi sobie z danym zadaniem, nie wpływając na wygląd naszego ubrania.

proszek-do-bialego

proszek do białego prania pochodzi z oferty Clovin

Rodzaj prania

  • Nie należy ignorować oznaczenia na opakowaniu, do jakiego typu środków piorących są przeznaczone. Przecież jeśli będziemy używać proszku do prania ręcznego, prania w pralce, może on spowodować uszkodzenie urządzeń.
  • Faktem jest, że proszek do prania ręcznego ma dużą zawartość piany. Jeśli tak się stanie, istnieje duże ryzyko, że na silniku osadzi się nadmiar piany lub węże mogą się zatkać.

Rodzaj bielizny

  • Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj prania, do którego przeznaczony jest dany detergent. Wzmacniacze kolorów mogą zachować wszystkie żywe kolory Twoich ubrań, ponieważ są one sformułowane tak, aby utrzymać intensywność kolorów i zapobiec przenoszeniu się kolorów z jednego koloru na drugi.
  • Jeśli chodzi o jasne proszki kolorowe, to zawierają one wybielacze optyczne i tlenowe, więc nie są polecane do tkanin kolorowych.

Proszki dla niemowląt i hipoalergiczne

Środki piorące dla dzieci zawierają hipoalergiczne substancje zapachowe lub nie zawierają ich wcale. Skład takich detergentów jest znacznie mniej agresywny, więc dzieci alergiczne mogą również używać tego proszku.

Obecność odżywki (2w1)

Proszki do prania z odżywką sprawią, że Twoje pranie będzie miękkie i pachnące.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.