Jak wybrać najlepszą łapkę na myszy? Poradnik dla początkujących

2023-02-07

Łapka na myszy to podstawowe narzędzie w zwalczaniu szkodników w domu lub na działce. W tym poradniku przedstawimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej łapki na myszy oraz jak ją skutecznie wykorzystać.

Rodzaje łapek na myszy – który wybrać?

Istnieje wiele rodzajów łapek na myszy, które różnią się sposobem działania i skutecznością w zwalczaniu szkodników: 

-Klasyczna drewniana pułapka- Składa się ona z drewnianego kawałka, na którym umieszczona jest metalowa sprężyna oraz plastikowa „łapka” na myszy. Ten typ łapki jest łatwy w użyciu i stosunkowo tani, ale nie zawsze jest wystarczająco skuteczny w zwalczaniu większej ilości myszy.

-Łapka żywołowna-. Ten typ pułapki jest zaprojektowany tak, aby złapać mysz żywą, dzięki czemu można ją wypuścić na wolność. Takie rozwiązanie jest szczególnie przyjazne dla zwierząt, ale może wymagać pewnej wprawy w użyciu.

-Elektryczna pułapka na myszy- Ten typ pułapki działa na zasadzie elektroszoku, który natychmiastowo zabija myszy. Choć może to wydawać się brutalne, elektryczne pułapki na myszy są bardzo skuteczne i łatwe w użyciu. Jednak ich cena jest zwykle wyższa niż tradycyjnych łapek na myszy.

łapka na myszy drewniania

Jak skutecznie używać łapki na myszy? 

Aby skutecznie używać łapki na myszy z ogrodniczy.com, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, ważne jest umiejscowienie pułapki. Myszy zwykle poruszają się wzdłuż ścian, dlatego najlepiej umieścić łapki wzdłuż ścian lub tam, gdzie zauważono wcześniej myszy. Po drugie, należy wybrać odpowiednie przynęty. W tym celu można użyć różnych substancji, takich jak np. masło orzechowe, ser, czy migdały. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w pobliżu łapki jedzenia dla myszy, co zwiększy szanse na złapanie szkodnika. Kolejnym ważnym elementem jest regularna kontrola łapek. Łapki powinny być sprawdzane co kilka dni, a złapane myszy usuwane i pułapki dezynfekowane.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.