Kubki na szczoteczki jednym z głównych akcesoriów łazienkowych – co jeszcze powinno znaleźć się w pomieszczeniu?

2023-07-17

Wszelkiego rodzaju przyborniki niesamowicie ułatwiają aranżację przestrzeni. Dotyczy to każdego pomieszczenia, w tym również łazienki, w której nieraz trudno połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością. Wystarczy jednak sięgnąć po kilka praktycznych gadżetów, a wystrój prezentować będzie się schludnie. Dodatkowo użytkownik pomieszczenia znacznie łatwiej odnajdzie potrzebne do codziennej pielęgnacji akcesoria. O jakich drobiazgach należy pamiętać, urządzając łazienkę?

Praktycznie i estetycznie – wpływ akcesoriów na wygląd wnętrza

Dobrze dobrane dodatki łazienkowe korzystnie oddziałują zarówno na oblicze wnętrza, jak i na kwestie użytkowe. Pomagają wykreować pożądany styl, mogą stanowić łącznik między poszczególnymi elementami wyposażenia, pasując do nich barwą, kształtem lub tworzywem, z jakiego zostały wykonane, ale atutów zharmonizowanych z ogólną koncepcją akcesoriów jest więcej.

Funkcjonalne dodatki w łazienkowej aranżacji:

  • pomagają utrzymać porządek, skupiając przybory o podobnym przeznaczeniu w jednym miejscu
  • pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, co jest szczególnie istotne w przypadku łazienek o niewielkim metrażu
  • zwiększają komfort użytkowania pomieszczenia
  • w zależności od designu mogą ożywić łazienkę lub nieco stonować jej wystrój
kubki na szczoteczki

Dodatki, które warto zaprosić do swojej łazienki

Po ten duet sięga się kilka razy dziennie, więc należy się mu specjalny pojemnik. Kubki na szczoteczki sprzyjają zorganizowaniu prostej i zarazem niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu czynności, jaką jest mycie zębów. Pozwolą na przechowywanie szczoteczki oraz pasty, chroniąc je przed upadkiem na podłogę oraz kontaktem z innymi środkami pielęgnacyjnymi. Jeszcze częściej w każdym gospodarstwie domowym dłoń kieruje się ku rolce papieru toaletowego. Stojak na papier pomoże zatrzymać czystość i kontrolować stan zapasów owego środka higienicznego, a to pozwoli uniknąć sytuacji niespodziewanej, w której po sięgnięciu dłonią w konkretnym kierunku okazałoby się, że pozostała jedynie goła tekturowa rolka.

Podobnie jak kubki na szczoteczki stanowią one dodatek ustawiany w obrębie umywalki. Mydelniczki, bo o nich mowa, występują w rozmaitych formach o różnorodnych fasonach i fakturach, ale przede wszystkim zapewniają poczucie spokoju, dając gwarancję, że znany od lat detergent będzie zawsze pod ręką. Ponadto mydelniczka chroni mydło przed nadmierną ekspozycję na wodę, a tym samym na utratę formy ciała stałego. Bardzo przydatne okazują się też drążki na ręczniki. Dzięki nim tekstylia można powiesić w sposób sprzyjający schnięciu, a poprzez to ograniczyć wilgoć w pomieszczeniu. Niewątpliwie to ich przewaga nad standardowymi haczykami.

Dogodnym rozwiązaniem jest również organizer na kosmetyki do makijażu, pozwalający utrzymać w ryzach kobiecą strefę. Przegródki o różnych wymiarach dopasowane do makijażowych specyfików zoptymalizują rytuał malowania. To pięć prostych dodatków do łazienki, które uczynią tamtejszą przestrzeń bardziej przyjazną.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.