Jak działają gastronomiczne umywalki nierdzewne na fotokomórkę?

2021-05-06

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na gastronomiczne umywalki nierdzewne z fotokomórką, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Nowoczesne umywalki sterowane inteligentną fotokomórką doskonale sprawdzą się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również w obiektach służby zdrowia i różnorodnych zakładach przemysłu spożywczego. Mowa tutaj oczywiście o miejscach, w których ręczne uruchamianie wody z różnych przyczyn jest niedopuszczalne.

Jak to działa?

Gastronomiczne umywalki nierdzewne uruchamiane są zazwyczaj wtedy, gdy osoba zbliży się do czujnika na odległość ok. 0,3 metra. Istnieją również modele, które uruchamiają się automatycznie, gdy wykryją obecność rąk nad umywalką. Jeżeli chodzi o zamknięcie wpływu wody, to następuje ono oczywiście bezpośrednio po odejściu od umywalki albo po wyciągnięciu rąk. Jest to bardzo proste i niesłychanie wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo cennego czasu i znacząco poprawić komfort pracy. Największym atutem jest oczywiście możliwość zachowania higieny.

Jakie umywalki wybrać?

Producenci oferują takie gastronomiczne umywalki nierdzewne jednostanowiskowe, dwustanowiskowe i wielostanowiskowe, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Na półkach sklepowych dostępne są zarówno modele stojące, jak i również modele, które trzeba zawiesić na ścianie. Najtańsze umywalki nie posiadają dodatkowego mieszacza wody, dzięki któremu można zawsze liczyć na odpowiednią temperaturę. Osoby, które nie znają się na sprzęcie gastronomicznym, powinny postawić w pierwszej kolejności na oryginalne urządzenia od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi klientami.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.