Krajobrazy w różnych aranżacjach

2018-12-20

pustynny krajobraz na obrazie

Piękne górskie pejzaże, czy widoki na starówkę włoskiego miasteczka mogą dumnie zdobić ściany domowych pomieszczeń, nadając im charakteru i wieńcząc cały aranżacyjny zamysł. Warto dobrać odpowiedni krajobraz do stylu, w jakim jest utrzymane dane wnętrze, tak, aby meble i dekoracje stanowiły spójną całość. Jakie motywy sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, a które lepiej wybrać do tych klasycznych?

Pejzaże w klasycznych wnętrzach

Do wystroju klasycznego obrazy widokowe pasują idealnie. Jeżeli we wnętrzu dominują meble z ciemnego drewna i ciepłe barwy, najlepiej będzie wybrać kolorowe pejzaże – https://www.galeriaplakatu.com/widoki-i-pejzaze przedstawiające górskie łąki, jesienny park, czy otoczone drzewami pełne barw jezioro o zachodzie słońca. Z kolei gdy wnętrze jest jasne, dominują w nim biel, szarość i pastele, zdecydowanie lepiej wkomponują się widoki utrzymane w chłodnych stonowanych barwach, takie jak śródziemnomorskie miasteczka, czy samotna łódka na spokojnym morzu. Przy urządzaniu wnętrza o takiej kolorystyce warto również pomyśleć o czarno-białych obrazach, które mają w sobie nutkę nostalgii i delikatność. Przy wyborze odpowiedniego obrazu warto zwrócić uwagę na jego tonację i nie dobierać pejzażu o ciepłych barwach do pomieszczenia utrzymanego w chłodnych odcieniach i odwrotnie.

Widoki w nowoczesnych aranżacjach

Przy dobieraniu pejzażu do wnętrza utrzymanego w nowoczesnej stylistyce, z meblami na wysoki połysk, akcentami plastikowymi i metalowymi, należy być ostrożnym. Do nowoczesnych wnętrz dobrze mogą sprawdzić się nieoczywiste pejzaże, lekko rozmyte, pełne żywych barw i cieni. Warto również rozważyć czarno-białe obrazy przedstawiające wielkomiejskie widoki, tłoczne ulice, tory kolejowe, żeliwne mosty, czy wieżowce oświetlone nocą. Czarno-białe grafiki dobrze prezentują się, gdy we wnętrzu zastosowano mocne barwy, gdyż nie kolidują z nimi, a wręcz je podkreślają.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.